Blue Cave – Tri jaskyne

  1. IMG_9727
  2. IMG_9724
  3. zelena
  4. IMG_9841

Blue Cave – Tri jaskyne

IMG_9727

Nie je problém napísať článok o faktoch, na webe je dostatok informácii, ale napísať zážitok je omnoho viac a prežiť ho na vlastnej koži je magické splynutie s daným okamihom, ktorý v nás aj s odstupom času vyvoláva chvenie.

Neďaleko ostrova Hvar sa nachádzajú tri jaskyne. Skôr sú bližšie k ostrovu Vis, ale výlety z Hvaru sú celodenný zážitok na aký sa nezabúda.
Keď som sa nalodila aj s ostatnými pasažiermi na plachetnicu bola som plná očakávania. Milujem vietor vo vlasoch, lúče slnka hladiace moju tvár, dobrodružstvo a objavovanie nového. Vždy je to výzva, ktorej dokážem podľahnúť kedykoľvek.
Sledovala som ruch v prístave kým plachetnica nezdvihla kotvy a nevyplávala z prístavu. Nabrala správny smer a vydala sa s nami na šíre more. Oboplávali sme Paklene ostrovy, ale o tých nabudúce. Vôbec som netušila aká krása je na šírom mori.

IMG_9724

Tri jaskyne Blue Cave na ostrove Biševo – jeden z divov na pobreží Jadranského mora.
Zelená jaskyňa je nádherná na potápanie a pozorovanie podmorského sveta, ale Modrá jaskyňa má energiu slnka. V skupinkách nás nalodili do malých lodiek a plávali sme popri pobreží ostrova Biševo. Malý otvor v skale veštil niečo zaujímavé. Museli sme sa zohnúť, aby mohla loďka vplávať otvorom v brale. Zahalila nás tma. Jedine morská hladina žiarila krásne modrou farbou, ktorá vzniká lomom svetla prenikajúceho do jaskyne a vytvára nádhernú scenériu.

zelena
IMG_9841

Hľadáme raj na zemi, ale ten je všade okolo nás. Len treba otvoriť oči, mať prístupné srdce a raj si nájdeme všade tam, kde sa cítime najlepšie. Ja sa tak cítim na ostrove Hvar. Milujem tam každú zátoku, vôňu levandule, prechádzky pod borovicami, olivové háje, nezabudnuteľné výhľady a milujem svoju prácu. Či koníček? Áno. Pretože Zoraya je tam, kde sú splniteľné sny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

5 + twenty =