Hvarmania

Dovolenka na ostrove Hvar

Dovolenka na ostrove Hvar

HVAR – slnkom dýchajúci ostrov

ENJOY SWEET LIFE

Fyzické pocity sú na tomto mieste prevzaté do roviny snov a pôžitok je tak hlboký ako more. Nemusíte cestovať ďaleko a zažiť život naplno. Ostrov Hvar je dôkazom toho, že najlepšie sny sa môžu stať realitou, alebo skôr reálny svet sa môže zdať ako sen.

Ostrov Hvar sa zdá, že má dušu. Hmatateľnú arómu skombinovanú s vôňou levandule, šalvie, rozmarínu, vresovca, mäty, myrty, tymiánu a nespočetné množstvo ďalších bylín, ktorým sa darí na tomto mieste, a tým sa stáva Hvar najväčšou botanickou záhradou v Stredozemnom mori.
Levanduľa sa tu pestuje predovšetkým na priemyselné spracovanie. V júni kedy kvitne budete celým ostrovom a vôňou očarení. Na pestovanie sa využíva hlavne úrodná nížina v severnej časti – Velo Polje a svah nad Starim Gradom. Okrem bylín sa tu pestujú predovšetkým južné ovocie, vínna réva a olivovníky. Olivový olej z Hvaru je preslávený svojou kvalitou.
Dovolenka na ostrove Hvar Vám proste bude voňať.

 

História

Od prvých príznakov ľudského osídlenia až po súčasnosť tu zanechali vplyv rôzne civilizácie, ktoré vytvorili vrstvu po vrstve kultúrnu históriu. Napriek tomu, že je ostrov Hvar malý, je posiaty historickými pamiatkami, ktoré tu zanechali ako trvalé symboly predošlé civilizácie.
Od úsvitu dejín bol ostrov inšpiratívnym útočiskom mnohých národov. Stavitelia zo Stredomoria, helénisti, ktorí sa usídlili v meste Pharos dnešný Stari Grad. Rimania, ktorí stavali svoje prístavy a mestá počas stredoveku, renesancie a barokové éry, kedy sa stal ostrov žiarivým príkladom duchovného a umeleckého pokroku.

Destinácie na ostrove Hvar

Medzi najnavštevovanejšie destinácie na Hvare patria Hvar, Stari Grad, Jelsa a Vrboska. Za návštevu stoja aj menšie sídla Basina, Zavala, Sveta Nedjelja, Sučuraj a Milna. Do vnútrozemskej osady Humanac môžete zamieriť za pamiatkami ľudovej architektúry, vínom a dobrou kuchyňou.

Doprava na ostrov Hvar

Na ostrov Hvar sa môžete dostať pohodlne trajektom. Zo Splitu do Stari Gradu alebo z Drvenika na najjužnejší výbežok ostrova – Sučuraj.

Pláže a severné zátoky

Rozmanitosť ostrova ponúka pre každého niečo. Objavte ľudoprázdne romantické zátoky s krásnymi prírodnými okruhliakovými plážami ukrytými medzi skalnatými útesmi.
Na severe nájdete oveľa menej navštevované miesta ako na ostatných častiach jadranského pobrežia. A to je dôvod neskutočného relaxu prežitého na tomto čarovnom mieste.
Nájdete tu aj niekoľko nudistických pláži ako Ivan Dolac.
Ide o malé turistické letovisko na južnom pobreží ostrova. Ponúka nádherný výhľad na protiľahlý ostrovček Šcedro a Korčuľa. Ak hľadáte miesto na pokojnú dovolenku bez ruchu a diskoték a pritom so všetkými službami Ivan Dolac vás nesklame.

Dovolenka na ostrove Hvar

Naopak letovisko stejnomenného názvu ako ostrov Hvar ponúka nočný život a zábavu, ktorá nesklame ani najnáročnejších. Využiť môžete rôzne výlety ako Safari ostrovom, potápanie, cesty za vôňou levandule a mnoho iného. Z hlavného prístavu môžete podniknúť výlety na protiľahlé ostrovy Paklene otoki ako aj na vzdialenejšie miesta ostrov Vir, Korčuľa alebo navštíviť mesto Dubrovník.

Dovolenka na ostrove Hvar

Letoviská na ostrove Hvar

Mesto Hvar je najväčšie letovisko na ostrove. Nad mestom sa vyníma hrad nazývaný Tvrdava – Fortika (Španjol) miestnymi nazývaná pevnosť ( Fortezza – z taliančiny pevnosť), ktorá slúžila ako obrana mesta. Dnes slúži ako múzeum s antickými zbierkami. Za vstup do pevnosti sa platí poplatok. Výstup je nenáročný a ponúka nádherný výhľad na mesto a protiľahlé ostrovy Pakleni otoci.
Čítať viac…

Cyklotrasy na ostrove Hvar

Cyklotrasa stúpa asfaltovou cestou (stará cesta) do Stari Gradu, ako bol vybudovaný tunel a nová cesta) z mesta Hvar najskôr na sever, nad mestom se začína stáčať na východ do obce Brusje vo vnútrozemi (možnosť občerstvenia), potom okolo vyhliadkového bodu a po 300 m cesta odbočuje doprava štrkopieskovou cestou do obce Velo Grablje. To už začína cesta smerovať na západ, ešte v obci odbočuje…
Čítať viac…

Dovolenka na ostrove Hvar2

 

Naozaj sa oplatí miesto akým je Hvar vidieť. Prekypuje životom a vegetáciou, kde sa odráža každý lúč slnečného svetla. Ostrov, kde sa slnko cíti ako doma. Nie je div, že patrí medzi 10 najkrajších ostrovov sveta. Má viac dní slnečného svitu než ktorýkoľvek ostrov v Jadranskom mori. Dovolenka na ostrove Hvar ponúka pôžitok hlboký ako more. Zažite ho vďaka cestovnej agentúre Zoraya.

 

Ponuky ubytovania na ostrove Hvar:

 • Villa Liza

  39368555-1
  Villa Liza
  ID: 30
  Chorvátsko
  1 - 8 osôb
  Celoročne

  Villa Liza

  Villa Liza sa nachádza v pokojnej západnej časti priamo v meste Hvar iba 50 metrov od mora a kamienkovej pláže. Je jednou zo štyroch novo postavených prázdninových víl, každá s vlastnou záhradou a vonkajším bazénom. Prenajímajú sa ako celok. Príjemnou15 minútovou chôdzou pozdĺž pobrežia sa dostanete do centra mesta Hvar. Villa je vybavená moderným nábytkom, […]

  + od 28€ osoba/noc
 • Hotel na brehu mora

  pharia-1
  Hotel na brehu mora
  ID: 27
  Chorvátsko
  1 - 9 osôb
  Jar, Leto, Jeseň

  Hotel na brehu mora

  Hvar Hotel Pharia ponúka ubytovanie v izbách a apartmánoch v dvoch budovách. Relatívne malý počet ubytovacích jednotiek  na prízemí a dvoch horných poschodiach tvoria zaujímavú kombináciu štandardného a malého rodinného hotela. Hotel má desať dvoj lôžkových izieb vo východnom krídle spolu s barom a hotelovými verejnými priestormi. V západnom krídle existuje jedenásť apartmánov ktoré sa […]

  + od 38€ osoba/noc
 • Apartmány Tajnikov

  kuća2
  Apartmány Tajnikov
  ID: 26
  Chorvátsko
  2 - 8 osôb
  Jar, Leto, Jeseň

  Apartmány Tajnikov

  Kryštálovo modré more, nádherné zátoky a okruhliakové pláže, mierne podnebie, bujná vegetácia, vinice, olivové háje, nekonečné lány levandule, historické a kultúrne pamiatky robia z ostrova Hvar destináciu, ktorá sľubuje nezabudnuteľné chvíle prežité na jednom z najkrajších ostrovov sveta. Apartmány sa nachádzajú v rodinnom dome v kľudnej časti mestečka Hvar len 350 metrov od centra, kde […]

  + od 20€ osoba/noc
 • Vila Melanie

  1
  Vila Melanie
  ID: 17
  Chorvátsko
  2 - 13 osôb
  Jar, Leto, Jeseň

  Vila Melanie

  Prežite nezabudnuteľnú dovolenku na jednom z najkrajších ostrovov sveta. Ostrov Hvar je to pravé miesto pre vašu dovolenku. Priestranný dom Vila Melanie priamo v meste Hvar sa skladá z 5 priestranných apartmánov rôznej veľkosti, kapacity a má vlastné parkovisko pre tri autá. Všetky apartmány sú klimatizované a plne vybavené ( TV, chladnička, kuch. riad ) […]

  + od 25€ osoba/noc