Penzión pri Kaštieli
ID: 3861
Gemer a východ
od 17€ osoba/noc

INFORMÁCIE:

„Penzión pri Kaštieli Betliar“ sa nachádza v malebnej gemerskej časti Slovenska v bezprostrednej blízkosti mesta Rožňava. Nádherné prostredie penziónu ponúka to pravé miesto na oddych ako aj možnosť aktívnej dovolenky. Je ideálnym miestom pre výlety do okolia, ktoré ponúka množstvo histórie(Krásna hôrka, mauzóleum…), jaskýň (Gombasecká, Dobšinská ľadová jaskyňa…) a turistiky (Národný park Slovenský kras). Samotná poloha penziónu pri jedinečnom zachovalom kaštieli Betliar s nádherným anglickým parkom láka návštevníkov z celého sveta.

Ubytovanie:
Ubytovanie je možné v dvojlôžkových izbách s možnosťou prístelky a jednom nadštandartnom apartmáne. Súčasťou každej izby je vlastné sociálne zariadenie, TV/SAT, internet.
Penzión ponúka stravovanie v priestoroch reštaurácie a vonkajších terás s možnosťou grilovania, alebo organizovania rôznych firemných akcií.

Cenník:
jednolôžková izba: 24,00 EUR/deň
dvojlôžková izba: 34,00 EUR/deň
prístelka: 10,00 EUR/deň
apartmán: 80,00 EUR/deň
poplatok za psa: 10,00 EUR/deň
V cene ubytovanie nie je zahrnutý miestny poplatok v sume 0,33 EUR/os./deň

Ďalšie služby:
bezplatné parkovisko: v areáli penziónu
možnosť pripojenia na internet: WIFI
platba platobnou kartou
práčovňa, žehliareň
možnosť grilovania na terase
autopožičovňa: externá firma
možnosť vyhliadkových letov vrtuľníkom
v blízkosti sa nachádzajú tenisové kurty aj tenisová hala, futbalové ihrisko

OKOLIE

Národný park Slovenský kras
Národný park Slovenský kras je najrozsiahlejším a najtypickejším krasovým územím Slovenska. Rozprestiera sa v juhovýchodnej časti okresu Rožňava. Morfologicky je Slovenský kras mierne zvlnená plošina. Vodné toky Štítnik, Slaná, Zádielsky a Hájsky potok rozdelili územie na sústavu planín – Koniarsku, Zádielsku planinu a Zádielsku tiesňavu, Horný a Dolný vrch – oddelenýc hlbokými kaňonovitými dolinami a tiesňavami. Slovenský kras je biosferickou rezerváciou evidovanou v UNESCO.

Jaskyňa Domica
Jaskyňa Domica je súčasťou 21 km dlhého jaskynného systému vytvoreného vo vápencoch Silickej planiny podzemnou riečkou Styx /v Maďarskej republike pokračuje jaskynný systém pod názvom Baradla/. V jaskyni je bohatá výzdoba stalagnitov a stalaktitov, kaskádové jazierka, pagodovité útvary. Významné sú tunajšie nálezy z obdobia neolitu – hlinené nádoby a kostenné nástroje. Okolie môžte spoznať aj prechádzkou po náučnom chodníku Domica a okolie.

Gombasecká jaskyňa
Jaskyňa v obci Gombasek patrí k puklinovo-riečnym jaskyniam. Z kvapľovej výzdoby sú pozoruhodné 2 – 3 m dlhé tenké biele kvaple, tzv. brčká. Unikátna mikroklíma prostredia so stálou prítomnosťou krasovej vody udržuje vysokú relatívnu vlhkosť prostredia a pozitívne vplýva na ochorenia dýchacích ciest a astmatických chorôb.

Ochtinská aragonitová jaskyňa
Ochtinská aragonitová jaskyňa je chránený prírodný výtvor na vrchu Jelšavský Hrádok, v chotári Ochtinej. Svojou originálnou výzdobou výkvetmi aragonitu patrí medzi najcennejšie v Európe.

Jasovská jaskyňa
Obec Jasov píše svoju históriu od polovice 12. storočia. V obci sa nachádza neskorobaroková stavba kostola a bývalého kláštora premonštrátov z rokov 1750 – 1766, s vysokohodnotným barokovým interiérom, nástennými maľbami a barokovou knižnicou. Nachádza sa tu tiež Jasovská jaskyňa, prvá sprístupnená jaskyňa na Slovensku s nálezmi osídlenia z mladšej doby kamennej.

Dobšinská ľadová jaskyňa
Dobšinská ľadová jaskyňa je najväčšou ľadovou jaskyňou na Slovensku. Vchod do jaskyne sa nachádza v nadmorskej výške 971 m. n. m. . Hrúbka ľadovej vrstvy dosahuje neuveriteľných 22 metrov. Jaskyňa bola ako prvá v Európe elektrifikovaná a osvetlená už v roku 1877.

Obec Krásnohorské podhradie
Vo vzdialenosti 5 km od Rožňavy sa nachádza obec Krasnohorské podhradie známa zachovaným stredovekým hradom – Hrad Krásna Hôrka – staré feudálne sídlo, vybudované po roku 1318. Slúžilo na zabezpečenie obchodných ciest, vedúcich do gemerskej a spišskej baníckej oblasti. Od roku 1676 bol župným sídlom Gemera. V rokoch 1903 – 1905 vybudoval Dionýz Andrássy súkromné múzeum. Hrad Krásna Hôrka patrí k jedným z najzachovalejších hradov na Slovensku. V obci pod hradom sú ďalšie významné pamiatky – secesná obrazáreň so stálou výstavou obrazov a mauzóleum posledných majiteľov hradného panstva Dionýza a Františky Andrássyovcov postavený v secesnom štýle. Dva sarkofágy nachádzajúce sa v mauzóleu sú vyhotovené z bieleho carrarského mramoru.

 

ID: 3861

Rezervácia

Termín príchodu (povinné)

Termín odchodu (povinné)

Počet osôb (povinné)

Počet detí (povinné)

Poznámka k rezervácii

 Súhlasím so spracovaním mnou poskytnutých osobných údajov v súlade so zákonom č. 122/2013 Z z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

seventeen − fifteen =