Lyžiarske strediská na Poľane

  1. 1polana

Lyžiarske strediská na Poľane

1polana

Kokava-Línia
Lyžiarske stredisko Kokava-Línia sa nachádza 11 km od Kokavy nad Rimavicou v Stolických vrchoch.
Stredisko je ideálne pre vyžitie sa v zimných športoch, či už lyžovanie, alebo snowboarding. Zjazdovky sú vhodné nielen pre deti, začiatočníkov, ale aj pre tých ktorí sa chcú naučiť snowboardovať. Medzi novinky patrí snowboard park a snehový rafting.

Royal Prašivá
K ďalším lyžiarskym strediskám v tejto oblasti patrí Royal Prašivá, ktoré je situované v nádhernom prostredí Veporských vrchoch v nadmorskej výške 950 m n.m. Ponúka nielen výborné podmienky na lyžovanie, ale prídu si na svoje aj milovníci bežkárskych tratí. K stredisku patrí hotel s wellness službami ako aj reštaurácia, kde sa dá výborne najesť. Požičovňa lyží je otvorená počas celého dňa.

Ski centrum Košútka
Ďalšie stredisko, ktoré ponúka výborné podmienky na lyžovanie je Ski centrum Košútka, ktoré sa nachádza priamo v Hriňovej v časti Malý Slanec ( približne 2,5 km od centra mesta ).
V areáli sú tri lyžiarske vleky. Najdlhší z nich má dĺžku 960 m a prevýšenie 200 m. Zjazdovky sú rôznej obtiažnosti a ich celková dĺžka je 2,5 km. V areáli ďalej nájdete reštauráciu, požičovňu lyží, lyžiarsku a snowboardovú školu ( lekcie je potrebné si vopred dohodnúť telefonicky ). Večerné lyžovanie je samozrejmosťou pri večernom osvetlení zjazdovky po celej dĺžke.

Biele vody
Biele vody sú rázovitou horskou osadou vzdialenou 12 km severovýchodne od mesta Hriňová.
V lyžiarskom stredisku Hriňová – Biele vody sa nachádzajú dva vleky. Veľký vlek má dĺžku 600 m a prevýšenie 120 m, krátky vlek má dĺžku 110 m a prevýšenie 15 m. Zjazdovky sú nenáročné vhodné pre začiatočníkov i deti. V stredisku sa nachádza skiservis, požičovňa lyží a reštaurácia s tradičnou slovenskou kuchyňou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

thirteen + 12 =