1. 1

Drevenice v Horných Hámroch
ID: 510
Banská Štiavnica a okolie
od 27€ osoba/noc

INFORMÁCIE:

Drevenice sa nachádzajú v osade – priamo pod lesom nad obcou Horné Hámre, len 4 km od Žarnovice a neďaleko známeho mesta Banská Štiavnica. Z hľadiska komfortu je Ľudmilka ideálna pre 4-6 osôb, i keď rozloženie izieb a počet postelí je možný aj pre sedem osôb (odporúčame len pri kombinácií hostí s deťmi, celková obytná plocha cca100m2). Drevená chalúpka Sergej sa nachádza len 80m od nej Ľudmilky, je vhodná pre 2 osoby.

Polosamota – horské prostredie a špeciality pobytu v lone prírody.

Obe chalupy – drevenice sa nachádzajú na polosamote, 450 n. m., v zimnom období je prístup možný na autách, ktoré majú 4×4. Ak takýmto autom nedisponujete, ide len o krátku prechádzku (400m), prepravu hostí aj batožiny zabezpečíme.
Kúrenie je v oboch chalupách na drevo, drevo je pre pripravené. Pri nástupe dostanete od nás jasné inštrukcie o používaní krbu na Ľudmilke alebo o používaní piecky na Sergejovi. Tepla budete mať viac než dosť, ak nezabudnete včas priložiť…
V osade, kde sú naše chalupy, býva stabilne jeden sused s manželkou a prichádza sem zopár chalupárov, ktorí majú k osade a jej zákutiam veľmi silný vzťah. Bezprostredné lúky a lesy sú zväčša vo vlastníctve miestnych osadníkov, prechádzame sa po nich s úctou a s obdivom. Výhľad z miesta pri vzácnej blízkej studničke bol dokonca autorskou inšpiráciou pre knižku.

Popis drevenice Ľudmilka
Na prízemí drevenice sa nachádza chodba, kuchyňa a spoločenská miestnosť s krbom, jedna malá izba s TV a s jednou posteľou (1/1), samostatná toaleta s kúpeľňou (umývadlo a sprchovací kút). V obývačke – pri krbe – sa nachádza rozťahovací gauč a jedálenské posedenie. Kuchyňa je plne vybavená (okrem trúby). V podkroví drevenice, t. j. na poschodí sa nachádzajú dve izby, v každej z nich je jedna manželská posteľ a jedna samostatná posteľ (2/3) . Izby sú oddelené chodbou a nachádza sa tu i toaleta s umývadlom.

Sergej – drevená chalupa na polosamote pod lesom
Drevená chalúpka na polosamote pod lesom, vzdialená od drevenice Ľudmilka 80m.
Rozloženie chalupy: terasa, obývačka spojená s kuchynským kútom, maličká spálňa pre 2 osoby a kúpeľňa so sprchovacím kútom a toaletou. V obývačke sa nachádza rozťahovací gauč, konferenčný stolík, plnevybavená kuchyňa s chladničkou a elektrickým sporákom (bez trúby). Zo všetkých miestností sú okná s výhľadom do voľnej prírody, bezprostredné okolie ponúka nádherné prechádzky a pobyt v tichu prírody.
Celková rozloha chalupy Sergej – bez terasy: 26,4m2

Služby a vybavenie:
– TV
– kozub
– kuchyňa
– spoločenská miestnosť

Cenník drevenica Ľudmilka:
Cena za víkend do 7 osôb vo vykurovacom období:
250€ / 2noci – víkend na chalupe
330€ / 3noci a 4dni na chalupe, každá ďalšia noc + 80€/ chalupa, ôsma osoba + 15€
* Vianoce, Silvester a Veľká noc + 20%

Drevená chalupa Sergej:
* Cena za prenájom Sergeja (z hľadiska komfortu odporúčame max 2 osoby, prípadne jedno malé dieťa)
Vo vykurovacom období:
250€/ do 3 nocí, každá ďalšia noc + 45€
* Vianoce, Silvester a Veľká noc + 20%

* Ubytovanie so psíkom nie je žiaľ možné.

 

ID: 510

Rezervácia

Termín príchodu (povinné)

Termín odchodu (povinné)

Počet osôb (povinné)

Počet detí (povinné)

Poznámka k rezervácii

 Súhlasím so spracovaním mnou poskytnutých osobných údajov v súlade so zákonom č. 122/2013 Z z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

12 + 12 =