Valentín

Valentín

romantika-valentin

Svätý Valentín
Blíži sa sviatok zamilovaných – sv. Valentín, ktorý jedny zatracujú a druhý oslavujú. Myslím, že každý z nás potrebuje k životu lásku vo forme bozkov a objatí, ktoré v nás vyvolávajú pocit eufórie. Je úžasné prejavovať si lásku počas celého roka, ale tento deň je aj tak výnimočnejší. Pretože patrí nám.

Sú medzi nami aj takí, ktorí sviatok neuznávajú a berú ho ako nezmysel, ktorý prišiel z Ameriky. O jeho pôvode vieme síce málo, ale určite ho netreba hľadať v Amerike.

Pôvod sviatku sv Valentín
Valentinus bol rímsky kresťanský kňaz za vlády cisára Marka Aurélia Klaudia, ktorý býva zobrazovaný s kalichom v ľavej ruke a s mečom v pravej. Je tiež patrónom cestujúcich, včelárov a mládeže.
Valentín je opradený viacerými legendami, jedna hovorí, že ho uväznili preto, lebo liečil uväznených kresťanov a ďalšia, že tajne sobášil mladé kresťanské páry aj napriek zákazu cisára, za čo bol sťatý
14. februára 269

Valentín dnes
Sviatok k nám začal prenikať v 90. rokoch minulého storočia a doslova sa stal komerciou. Trh nás doslova zasýti rôznymi plyšovými hračkami červenej farby, srdiečkami alebo sladkosťami vo Valentínskom prevedení.
Ľudia tento sviatok buď ignorujú alebo doslova nevedia čím prekvapiť svoju polovičku. Dobré je zachovať určitý nadhľad. Láska je súčasťou nášho každodenného života a prekvapiť môžeme aj darovaným pobytom, nielen na Valentína, ale kedykoľvek v roku.

Zoraya má pre vás tipy, kde stráviť tento deň vo dvojici

Posted in:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eight + five =